Yenileme

Bina Yenileme

eni yasalaşan Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun gereğince depreme dayanıklı olmayan binalar öncelikle kat maliklerinin isteği doğrultusunda yıkılacak ve yerine yeni binalar yapılacaktır. Eğer kat malikleri kendi aralarında en az üçte iki çoğunlukla anlaşamazlarsa Bakanlık tarafından binanın depreme karşı dayanıklı olup olmadığının tespiti yapılacak, dayanıklı değil ise otuz gün süre verilip bina yıkılacaktır.
 
Ülkemiz deprem kuşağında bulunmaktadır. Buna rağmen yapı stoğunun çok büyük bir kısmı depreme dayanıklı değildir. Olası bir deprem karşısında telafi edilemeyecek oranda büyük kayıplar yaşanacaktır. Kendi can ve mal güvenliğimizi korumak ve olası bir felaketi önlemek için eski, depreme dayanıklı olmayan binalarımızın yenilenmesi gerekmektedir. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için biz Tanuç İskele ve İnşaat olarak eski binanızı yıkıp yerine yeni teknoloji ve tekniklerle yapılmış, modern binalar yapmayı öneriyoruz.
 
Bina Yenileme Sistemi’nde; plan, proje, ruhsat alımı işlemleri tamamen firmamız tarafından yapılacaktır. Eski binanızın yıkımından yeni binanızın tamamlanmasına kadar tüm işlemler tarafımızdan yapılacak, kat malikleri hiçbir işlem için uğraşmak durumunda kalmayacaklardır.
 
Bina Yenileme Sistemi kat karşılığı, hasılat paylaşımı değildir. Binanız tamamen kat malikleri adına yapılacak ve binanın tümü maliklerin olacaktır. Binanın imar durumuna göre fazladan yapılacak daire, işyeri gibi bağımsız bölümler binanızın ortak mülkü olacaktır ve bunların satışından elde edilecek gelir de kat maliklerinin olacaktır.
 
Bina Yenileme Sistemi ile düşük maliyetlerle yeni, depreme dayanıklı, modern bir binaya sahip olacaksınız. Sahip olduğunuz yeni dairenin rayiç bedeli ile mevcut dairenizin rayiç bedeli arasındaki büyük bir fark olacaktır. Binanızı yenileterek hem daha güvenli ve konforlu yaşayacak hem de daha değerli bir eve sahip olacaksınız.

İletişim

  • Kadıköy Mah.68/3 Sk. No:3 Edremit/BALIKESİR
  • 0 532 369 53 36
  • muhasebe@tanuciskele.com

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

X